EN

به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری بیرجند انجام شد:

به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری بیرجند انجام شد:

تجلیل از گروه خیرین متخصصان جراحی پلاستیک و ترمیمی کشور

آیین تجلیل و قدردانی از گروه خیرین جراحی پلاستیک و ترمیمی کشور در سفر به استان خراسان جنوبی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند با حضور حجت اسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده بیرجند، خوسف و درمیان ، ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر، محمدعلی جاوید شهردار مرکز استان و تنی چند از اعضای شورای شهر و مدیران شهری در هتل بزرگ کوهستان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ شهردار بیرجند با تقدیر و تشکر از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به خاطر دعوت از این گروه خیر جراح پلاستیک عنوان کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری بیرجند به نیابت از مردم استان و در جهت قدردانی از زحمات بزرگترین گروه جراحی پلاستیک کشور که در استان برای رفع محرومیت زدایی و انجام ویزیت و عمل جراحی رایگان سفر کرده اند مراسم قدرانی و ضیافت را برگزار کرد.

مهندس محمدعلی جاوید با اشاره به اینکه شهرداری بیرجند آمادگی خود را در راستا کمک به خیرین و همکاری با آنها اعلام می کند افزود: قدردانی از این گروه بزرگ رسالت اجتماعی ما و حداقل کاری بود که می توانستیم در جهت تقدیر از این اقدام آسمانی انجام دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این مراسم عنوان کرد: مردم خراسان جنوبی همیشه همگام و همراه با نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند و لایق بهترین خدمات هستند.

دکتر ابراهیم تقی زاده از دانشگاه علوم پزشکی، کمیسیون بهداشت و درمان شورای شهر برای حمایت از این گروه جراح پلاستیک تقدیر و تشکر کرد و خواستار استمرارحمایت از خدمات این گروه در استان شد.

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و سرتیم گروه خیرین جراحان پلاستیک و ترمیمی کشور و مدیر موسسه مرهم، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پس از یک سال و نیم پیگیری و صدها بار تماس تلفی دکتر قائمی، باعث شد تا این گروه به بیرجند سفر کند.

دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی افزود: شرایط ما برای حضور در بیرجند و خراسان جنوبی این بود که محرومترین افراد بدون پرداخت هزینه ویزیت، امکان اسکان رایگان، حمل و نقل و تغذیه در بیمارستان عمل شوند چرا که این قانون گروه ماست که دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، شورای شهر و شهرداری بیرجند و استانداری خراسان جنوبی تمام همکاری و اسباب کار ما را فراهم کردند.

وی با اشاره به اینکه از بهترین تجهیزات و لوازم پزشکی برای این بیماران استفاده شده است خاطرنشان کرد: هدف سفر ما محرومیت زدایی و ارائه بهترین خدمات به مردم خراسان جنوبی بود.

مدیرموسسه مرهم با بیان اینکه 7 اتاق عمل با 100 نفر نیروی انسانی متخصص و پرستار در اختیار ما بود گفت: در این سفر 17 هزار و 500 بیمار ویزیت رایگان شدند و رکورد جهانی 50 عمل جراحی پلاستیک در بیرجند و در بیمارستان رازی شکسته شد و این نتیجه همدلی و همراهی تمام متخصصین گروه و مسئولان شهری و استان خراسان جنوبی بود.

وی در پایان تاکید کرد: خراسان جنوبی دارای فرهنگی غنی با مردمی مهربان است، شاید از لحاظ مالی محروم باشند اما از لحاظ فرهنگی بسیار غنی است و این بهترین ثروت محسوب می شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان نیز در این مراسم خطاب به جراحان پلاستیک و ترمیمی گفت: خدمت شما تاثیربسزایی در زندگی دنیا و آخرت شما و خانواده هایتان دارد.

حجت اسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی با بیان اینکه رکورد جراحی پلاستیک جهان در بیرجند شکسته شد افزود: تعداد 50 عمل جراحی پلاستیک در یک روز کاری بسیار سخت و شایسته قدردانی است.

وی به نمایندگی از سه نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی از حضور این گروه متخصص در بیرجند و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تقدیر و تشکر کرد.

وجدان، معاون توسعه و پشتیبانی داشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این مراسم مشکلات مالی را یکی از مهمترین مسائل بیماران دانست و بیان کرد: حضور این گروه بزرگ و متخصص موجب تحرک بیشتر در حوزه درمان استان شد که در همین خصوص دانشگاه علوم پزشکی بیرجند آمادگی خود را برای خدمت به محرومین استان اعلام می کند و از حضور جراحان پلاستیک و ترمیمی کشور که به این استان سفر کردند صمیمانه قدردانی می کنم.