EN

راه‌اندازی سامانه سپند به منظور پایش ناوگان دانش‌آموزی در شهر بیرجند

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بیرجند در جلسه کارگروه ماده 18 سرویس مدارس از راه‌اندازی سامانه سپند به منظور پایش ناوگان دانش‌آموزی در شهر بیرجند خبرداد و گفت: ثبت‌نام متقاضیان سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۸_۹۷ در این سامانه انجام می گیرد.

 

مهندس یدا… غلام پور با اشاره به اینکه متولیان اصلی امر حمل و نقل دانش‌آموزان، سازمان‌های  حمل و نقل بار و مسافر و تاکسیرانی در سراسر کشور شناخته شده‌اند اظهارداشت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل جدید آئین ‌نامه اجرایی ایاب و ذهاب دانش‌آموزان از سوی وزارت کشور و تأکید بر استفاده از سامانه‌های نوین در این حوزه، متقاضیان برای انجام این امر باید در سایت سامانه ثبت‌نام کرده و جهت انجام مراحـل بعدی به این سازمان مراجعه نمایند.

وی عنوان کرد: پیمانکاران، مدیران مدارس، رانندگان تاکسی و دانش‌آموزان باید برای دسترسی آسان‌تر، اطلاعات خود را در سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی به آدرس  irtusepand.ir وارد کنند.

ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر اعلام کرد: در مرحله نخست این طرح ثبت ‌نام مدیران مدارس، پیمانکاران و رانندگان در سامانه سپند آغاز شده و دانش‌آموزان نیز از نیمه دوم شهریور ماه می‌توانند در این سامانه ثبت‌‌نام کنند.

غلام پور افزود: ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات حمل و نقل دانش‌آموزان، اجرایی شدن قوانین و مقررات مربوطه، افزایش و بهبود کیفیت خدمات برای بالارفتن امنیت و ایمنی دانش‌آموزان به همراه خدمات مطلوب تر برای ایجاد حس آسودگی خاطر نسبی والدین، هویت‌سازی و متمایز کردن ناوگان حمل و نقل دانش‌آموزان، خدمات نرم‌ افزار مبتنی بر تلفن همراه برای استفاده از خدمات نرم ‌افزاری رصد و پایش سفر دانش‌آموزی از جمله ویژگی‌های این سامانه است.

وی بیان کرد: در سامانه سپند رانندگان می‌توانند مسیر‌ها و محل‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند و خانواده‌ها هم با نصب نرم افزار در تلفن همراه خود می‌توانند از ساعت رفت و برگشت فرزند خود اطلاع یابند که این امر موجب اطمینان خاطر خانواده‌ها از رفت و آمد فرزندانشان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: والدین سرویس مدارس فرزندان خود را از طریق سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافرشهرداری  پیگیری کنند تا از هرگونه حوادث جانی، مالی و اخلاقی پیشگیری شود.

لازم به ذکر است متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات  بیشتر با شماره تلفن 32338034 تماس و یا به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند به آدرس بلوار مسافر جنب جایگاه CNGمراجعه نمایند.