EN

شهردار بیرجند/ولایت پذیری دلیل عزت و تداوم انقلاب

شهردار بیرجند گفت: عزت و تداوم انقلاب ما به واسطه ولایت پذیری است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس محمد علی جاوید روز گذشته در جلسه دیدار با اعضای ستاد مردمی غدیر افزود: یکی از بهترین راههای معرفی غدیر، اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در دهه قربان تا غدیر می باشد.

وی با اشاره به اینکه بیرجند شهری فرهنگی است اظهار داشت: برنامه های فرهنگی زیادی به شهرداری پیشنهاد می شود که این مجموعه در اجرای آن ها همکاری دارد.

وی غدیر را فرصتی برای دستیابی به الگوی کامل اخلاقی و مدیریتی دانست و اضافه کرد: هدف اصلی از برنامه های گرامیداشت غدیر، جذب نسل جوان و گسترش ماهیت و فلسفه غدیر در جامعه است.

شهردار بیرجند محور عمده این برنامه ها را تقویت وحدت بین مسلمانان عنوان کرد و گفت: بایستی فرهنگ و باور غدیر را در جامعه تثبیت نماییم و زمینه ساز تقویت این باورها شویم.

جاوید با اشاره به پرهیز از موازی کاری در انجام برنامه های گرامیداشت غدیر عنوان کرد: در ایام غدیر، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند همکاری لازم با این ستاد را خواهد داشت.

وی با اشاره به نصب 50 استند در سطح شهر جهت برنامه های فرهنگی یادآور شد: برای تبلیغات ستاد مردمی غدیر، همکاری لازم از طریق این استندها صورت خواهد گرفت.

دبیر ستاد مردمی غدیر در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع در دهه قربان تا غدیر اظهار داشت: طی سالهای اخیر 800 الی 1000 نفر ساعت فکر، کار و پیگیری امور منتج به اجرای برنامه های متنوعی می شود که در نهایت تاکنون مورد توجه شهروندان قرار گرفته است.

آرزومندان از همکاری شهرداری در سنوات گذشته با این ستاد، تقدیر کرد و یادآور شد: بالغ بر 40 برنامه در این دهه جهت شهروندان برنامه ریزی گردیده که امید است با همکاری و تعامل دستگاههای مختلف به نتایج مطلوبی دست یابیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند نیز در این جلسه از حمایت و همراهی با ستاد مردمی غدیر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه دهه ولایت از جایگاه خاصی در میان شهروندان برخوردار است این سازمان برنامه های مختلفی در این ایام برگزار خواهد کرد.

مهندس محمدرضا قلاسی مود خاطر نشان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در نظر دارد علاوه بر ایجاد شور و نشاط در اعیاد بزرگ مذهبی، در زمینه ارائه خدمات به شهروندان نیز فعال باشد.

در پایان نیز خواسته های ستاد مبنی بر هماهنگی جهت برگزاری مرشد خوانی و ضرب سنتی در ورودی شهرداری و نصب جایگاه در داخل شهرداری، همکاری سازمانهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، حمل و نقل بار و مسافر، سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری در برگزاری مراسم و جشنهای مرتبط با این ایام و در اختیار قرار دادن بالابر و نیرو از سوی موتوری و مناطق شهرداری و همکاری در انجام تبلیغات محیطی و فضاسازی شهر مطرح گردید.

لازم به ذکر است در این جلسه مواردی از قبیل پیشنهاد نامگذاری یکی از میادین، معابر یا پارکها با نام ولایت، غدیر و نهج البلاغه به شورای فرهنگ عمومی و همکاری در برگزاری برنامه های مختلف در این دهه مطرح گردید.