EN

شهردار بیرجند خبر داد: همکاری در معرفی بیرجند به عنوان شهر کتاب ایران

شهردار بیرجند از حمایت همه جانبه و همکاری در طرح معرفی بیرجند به عنوان شهر کتاب ایران خبر داد.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس محمد علی جاوید در نشست هم اندیشی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: برگزاری فعالیت های فرهنگی و هنری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمانی و نقطه عطف دو دستگاه می باشد.

وی افزود: دو نهاد فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری می بایست هر جا زمینه‌های فعالیت مشترک وجود دارد، از آن برای خدمت رسانی به جامعه و شهروندان استفاده کنند.

وی با اشاره به توانایی های فرهنگی این شهر عنوان کرد: با توجه به پیشینه تاریخی، فرهنگی و مذهبی شهر بیرجند، این شهر استحقاق تبدیل شدن به شهر کتاب ایران را دارد و این اقدام می تواند کمک بسزایی در ارتقاء شاخص مطالعه در استان داشته باشد.

شهردار بیرجند رشد و توسعه جوامع را نیازمند ارتقاء آگاهی مردم دانست که ترویج مطالعه و کتابخوانی می تواند با افزایش سطح آگاهی همراه باشد.

جاوید در ادامه با تشریح پروژه فرهنگسرا و روند انجام کار اذعان داشت: تعاملات اجتماعی کمک شایانی به بهبود فضاهای شهری می کند و فعالیت های اوقات فراغت می تواند در ارتقاء و سرزندگی محیط های شهری تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی یادآور شد: در طرح هایی که در آینده به عنوان پیاده راه جمهوری، بهسازی پارک جنگلی و پارک خطی انجام می شودفضاهایی در نظر گرفته شده که امکان واگذاری تحت عنوان گذرهای فرهنگ و هنر وجود دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز این دیدار را سرآغاز تعامل و همکاری دو جانبه دانست و گفت: هدف از گذر های فرهنگ و هنر، احیای شهرسازی فرهنگ مدار و خارج شدن از فضای بسته و رفتن به سمت اجتماعی شدن فرهنگ و هنر می باشد.

ناصر نبی زاده در ادامه با اشاره به فعالیت فرهنگی و هنری مشترک ارشاد اسلامی و شهرداری بیان داشت: کارها با مشارکت و تعامل نتایج بهتری خواهد داشت پس هرچه تعامل و نزدیکی بیشتری بین دو دستگاه وجود داشته باشد، برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری با کیفیت بیشتری برگزار خواهد شد.

وی اذعان داشت: معرفی بیرجند به عنوان شهر کتاب ایران در آینده ای نزدیک منوط به فعالیت های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهر، کمک شهرداری در تبلیغات و فضاسازی و انجام فعالیتهای خلاقانه در راستای توسعه این فرهنگ دارد.

نبی زاده تصریح کرد: ظرفیت‌های قابل‌ ملاحظه‌ای وجود دارد که با برنامه‌ریزی منسجم و مدون می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد تا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه‌ فعالیت های فرهنگی و هنری در راستای سیاست‌های دو دستگاه باشیم.