EN

نگاه مشترک شهرداری و نظام مهندسی مسکن با کیفیت در اختیار شهروندان قرار گیرد

شهردار بیرجند گفت: شهرداری و سازمان نظام مهندسی در ارتباط با ساکنان شهر، نگاه مشترکی دارند و هدف نهایی این دو ارگان این است که مسکن با کیفیت در اختیار شهروندان قرار گیرد.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات ‌و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس محمد علی جاوید در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی و هیأت همراه اظهار داشت: امیدواریم با انسجام و پویایی بیشتر، همکاری موثری بین دو نهاد برقرار شود.

وی توجه به بحث مسکن را از ضروریات زندگی شهروندان دانست که باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا شهروندان با کمترین مشکل، شرایط مطلوبی را در امر مسکن تجربه کنند.

به گفته وی هدف از اطلاع رسانی در خصوص پروژه های مختلفی که در شهرداری بیرجند اجرا می شود شفاف سازی افکار عمومی در زمینه عوارض دریافتی از شهروندان می باشد.

استفاده از ظرفیت های نظام مهندسی در اجرای پروژه ها

شهردار بیرجند یادآور شد: از ظرفیت های نظام مهندسی در اجرای پروژه ها خصوصاً دو پروژه بزرگ پارک جنگلی و پارک خطی مهرشهر استقبال می کنیم.

جاوید از کاهش مشکلات شهرسازی و برنامه ریزی های موثر برای بهبود وضعیت این واحد خبر داد و عنوان کرد: با شروع به کار اداره تخلفات ساختمانی در شهرداری و تجهیز آن، کار به صورت متمرکز پیگیری می شود.

وی از صدور پروانه برای اراضی موصوف به موسوی توسط شهرداری بیرجند خبر داد و اضافه کرد: پس از سالها مشکل این اراضی توسط حوزه معاونت شهرسازی و معماری مرتفع گردید که منجر به رضایت شهروندان و مالکین شد.

شهردار بیرجند حل مشکلات را با کمک سایر نهادها امکان پذیر دانست و یادآور شد: برگزاری اینگونه جلسات مفید بوده و نقش بسزایی در رفع مشکلات دارد.

جاوید خواستار توجه به روند صدور پروانه ساختمانی، ضوابط طرح تفصیلی و کمیسیون ماده صد و سیما و منظر شهری در ارتباط با نما، پیاده رو، محلات، زیباسازی، مبلمان شهری، ساختمان و … برای حل مشکلات شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی نیز در این جلسه اظهار داشت: از فعالیت های عمرانی شهرداری بیرجند طی یک سال اخیر که در نتیجه آن زیباسازی در سطح شهر به صورت گسترده ای نمایان می باشد تقدیر می گردد.

مهندس عباسی با اشاره به درخواست برگزاری مداوم این جلسات افزود: برای همکاری در اجرای پروژه های مختلف اعلام آمادگی کرده و از هیچ کمکی در زمینه معماری و شهرسازی دریغ نخواهیم کرد.