EN

نیاز امروز روابط عمومی ها : استفاده بهینه از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی

مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه نقد سازنده نیاز امروز جامعه ما می باشد اظهارداشت: دستگاهها باید ظرفیت نقدپذیری خود را ارتقا داده و نسبت به شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد خود اقدام نمایند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، علی وفادار در دیدار با مجموعه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری با اشاره به استفاده از ظرفیت های موجود در فضای مجازی  در امر تبلیغات و اطلاع رسانی تصریح کرد: یکی از ویژگی های شهرداری ها این است که پروژه ها و اقدامات در معرض دید همه می باشد و مردم تمایل دارند در این خصوص نظرات خود را بیان نمایند لذا سرعت در پاسخگویی، حائز اهمیت می باشد.

وی اضافه کرد: استفاده بهینه از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی در سطح استان می بایست برای اطلاع رسانی و تعامل بیشتر در دستور کار قرار گیرد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری خاطر نشان کرد: امید است با تلاش و استفاده بهینه از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی در بیرجند بتوانیم بیش از پیش در انعکاس خدمات صورت گرفته در منطقه در جهت کسب رضایتمندی مردم گام برداریم.

به گفته وفادار، برگزاری دوره های آموزشی برای روابط عمومی ها و استفاده از تجارب سایر شهرها نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند نیز در این دیدار گفت: روابط عمومی ها به عنوان پل ارتباطی دستگاه و شهروندان از جایگاه خاصی برخوردار می باشند و ضروریست که در جهت تقویت این بخش از حال سنتی به سمت روابط عمومی نوین با نقشهای جدید حرکت کنیم.

سعیده ظریفی در این دیدار به اهمیت نقش ارتباطات اشاره کرد و اذعان داشت: به جهت تبیین جایگاه روابط عمومی ها می بایست دوره هایی آموزشی و فناوری های نوین درخصوص بحث رسانه و اهمیت این بحث جهت روابط عمومی دستگاهها اقداماتی صورت پذیرد.

وی توجه به افکار عمومی و اهتمام ویژه در جهت مدیریت افکار عمومی را مهم برشمرد و افزود: نیازها و اولویتهای شهروندان، مخاطبین و ذی نفعان از طریق افکار سنجی استخراج و در جهت ارائه خدمات مطلوب تر و سازنده تر پیش می رویم.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند یادآور شد: از آنجا که همه ساکنین شهر مخاطبین ما در مجموعه شهرداری می باشند و با توجه به گستردگی اقدامات عمرانی، خدماتی و فرهنگی شهرداری در سطح شهر، حجم زیاد پیامهای شهروندان عادی می باشد.

ظریفی با اشاره به ضرورت شناخت نیازها و گام برداشتن در جهت مرتفع نمودن آنها افزود: رعایت اعتدال و مساوات در مناطق مختلف شهری مورد توجه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر می باشد که از جمله اقدامات انجام شده در منطقه شمال شهر و مناطق کم برخوردار می توان به احداث چهارشنبه بازار جدید، پارک بهجت، پارک 9 دی، پارک خطی مهرشهر، آسفالت معابر، انتقال آب فضای سبز از جنوب به شمال شهر و انجام امور زیر بنایی اشاره کرد.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در دنیای امروز و نقش رسانه ها در آگاهی بخشی به جامعه اذعان داشت: جایگاه روابط عمومی ها در بالا بردن سطح آگاهی مردم بسیار مهم است.