EN

واگذاری نگهداری بخشی از فضای سبز بیرجند به بخش خصوصی

اهمیت و نقش ایجاد و نگهداری و توسعه فضای سبز در شهرها و جوامع صنعتی امروز بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری با اعلام این مطلب گفت: البته در شرایط اقلیمی و آب و هوایی خراسان جنوبی و با وجود محدودیت های فراوان از جمله میزان کم نزولات جوی، خشکی هوا، بادهای گرم و سوزان، تفاوت زیاد درجه حرارت بین تابستان و زمستان و حتی ساعات مختلف شبانه روز و …. ،قطعا نگهداری و حفظ فضای سبز موجود اهمیت بالاتری خواهد داشت.

امیر ابراهیم زاده تصریح نمود: از سال 85 تاکنون به دلایل مختلف از جمله: بازنشستگی، انتقال نیرو و سایر عوامل، حدود 50  نفر نیرو از بدنه سازمان سیما، منظرو فضای سبز منفک شده اند و از طرفی با توجه به توسعه و افزایش سالانه سطوح فضای سبز کمبود نیرو در بخش نگهداری فضای سبز شهر بیرجند کاملا مشهود بود.

وی افزود: خوشبختانه با عنایت به دیدگاه مثبت و تخصصی شهردار بیرجند در این حوزه و تایید اینکه در جهت افزایش کیفی نگهداری فضاهای سبز سطح شهر می بایست از توان بخش خصوصی کمک گرفت موضوع به شورای اسلامی شهر پیشنهاد که با دیدگاه مثبت تصویب گردید.

مهندس ابراهیم زاده ادامه داد: پس از انجام ساعت ها کار کارشناسی و استفاده از نظرات تخصصی مشاورین حوزه فضای سبز و بهره برداری از تجربیات سایر شهرهای پیشتاز، اقدام  به تهیه اسناد و شرایط لازم برای برگزاری مناقصه به منظور واگذاری نگهداری بخشی از فضای سبز شهر بیرجند به بخش خصوصی گردید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امید است با توجه به اطلاع رسانی انجام شده شاهد حضور قدرتمند پیمانکاران متخصص و توانمند، اشتغال به کار 50 نفر نیرو و نهایتا ارتقای کیفیت فضای سبز شهر مان باشیم.