EN

کلیات طرح آموزش های امداد و نجات و مقابله با حوادث و بلایا در بیرجند تدوین می شود

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت : کلیات طرح آموزش های امداد ونجات ، مقابله با حوادث ، سوانح وبلایای طبیعی ویژه شهروندان دراین شهرطراحی وتدوین می شود.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری بیرجند ؛ مهندس علی حسینی روز شنبه دربازدید ازبازارهای شهر بیرجند افزود: کلیات این طرح توسط کارشناسان شهرداری و آتش نشانی بیرجند درحال تدوین است .

وی اظهار داشت : در راستای این طرح کلیه ساکنان محله های یاسوج اعم از دانش آموزان ، دانشجویان ، فرهنگیان ، اصناف ، بازاریان ، کارمندان ، سربازان و ….. زیرپوشش آموزش های ویژه قرار می گیرند .

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت : دراجرای طرح دوره های آموزشی مختلفی به صورت عمومی و اختصاصی از سطح مدیریتی تا شهروندی برگزارمی شود که این آموزش ها به ارتقاء سطح دانش ایمنی شهروندان خواهد انجامید .

وی تاکید کرد : آموزش شهروندان وهمکاری آنها می تواند تاثیر بسزایی درکاهش اثرات بلایای طبیعی داشته باشد که اطلاع رسانی وآموزش ؛قطعا ازخسارت های ناشی از این حوادث تا میزان قابل توجهی خواهد کاست .

حسینی ادامه داد : این نهاد مردمی برای مقابله با خسارات ناشی از حوادث طبیعی ، رویکرد پیشگیری ومقابله را در اولویت برنامه های خود قرار داده است .

وی افزود : درصورتیکه بتوان در زمینه پیشگیری اقدامات لازم وبه موقع را به خوبی انجام داد می توان شاهد کاهش حجم خسارات تا حد امکان بود.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: گفت : زلزله ، سیل ، طوفان ، رعد وبرق ، گرد وباد بیشترین حوادثی است که انسانها درجهان کنونی با آن روبه رو می شوند وهر روز این بلایا جان تعداد زیادی از افراد را می گیرد .

وی تاکید کرد : پیشرفت تکنولوژی اطلاع رسانی و دستیابی به بسیاری از علوم امروزه انسان را به آن میزان از توانایی رسانده است که بتواند حوادث طبیعی را نیز با کمترین خسارت پشت سر بگذارند.

حسینی تصریح کرد : درسال های اخیر ایمن سازی شهرها درکشورهای متعدد در برابر حوادث وسوانح غیرمترقبه مورد توجه قرار گرفته وتنظیم برنامه های کاهش آسیب پذیری شهروندان وجامعه که در معرض مخاطرات وبلایای طبیعی هستند در طرح های توسعه مورد توجه است .