EN

یک و نیم میلیارد تومان برای استقبال از بهار در بیرجند هزینه می شود

شهردار بیرجند گفت: یک و نیم میلیارد تومان برای استقبال از بهار با هدف گل کاری، نورپردازی، خط کشی معابر، کاشت درخت و درختچه در شهر بیرجند هزینه می‌شود.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛  مهندس محمد علی جاوید در جلسه شورای شهر بیرجند ضمن ارائه گزارش فصلی شهرداری  اظهار داشت: برای بهبود وضعیت ترافیکی خیابان‌های شهر منتظر تهیه طرح جامع ترافیکی شهر بیرجند هستم تا هرگونه تغییری که قرار است در این زمینه انجام شود براساس این طرح اجرایی شود.

وی با تاکید برخورد جدی با تخلفات کارکنان شهرداری افزود: کمیته انضباطی شهرداری با تخلفات اخلاقی و اداری کارکنان به شدت و بدون هیچ گونه تعارفی برخورد می‌کند و تاکنون دو پرونده در این زمینه تشکیل و برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.

شهردار بیرجندادامه داد: در زمینه مدیریت پسماند‌ها ایجاد جایگاه پسماند در اولویت قرار دارد و با پیمانکار برای جمع‌آوری زباله قرارداد منعقد شده که در چند روز آینده در تعدادی از محلات بیرجند این کار شروع می‌شود.

جاوید بیان کرد: اولویت اول در شهرداری پرداخت مطالبات مردمی است که به صفر رسیده و پرداخت مطالبات بیمه، مالیات و بازنشستگان هم در اولویت دوم قرار دارد که آن‌ها هم پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: یک و نیم میلیارد تومان برای استقبال از بهار در شهرداری با هدف گل کاری، نورپردازی، خط کشی معابر، کاشت درخت و درختچه هزینه می‌شود.

وی از افتتاح چهارشنبه بازار جدید در ۲۲ اسفند و اجرای طرح درخت کاری ۱۵ اسفند در باغ ملی بیرجند با حضور استاندار خبر داد افزود: شریان‌های اصلی و ورودی شهر بیرجند وضعیت مناسبی ندارد و قرار است با استفاده از سنگ‌ها و مصالح بومی استان نسبت به بهسازی و زیباسازی آن اقدام شود.

شهردار بیرجند با بیان اینکه به این منظور سنگ کاری بلوار شهدای عبادی به طول ۲ هزار متر در حال انجام  است و تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده که بعد از اتمام سنگ کاری و نورپردازی، برای گلکاری  بلوار در چند روز آینده اقدام می‌شود افزود:  اقدام برای بهسازی ورودی بیرجند از سمت بلوار امام رضا (ع)  انجام شده و ساخت دروازه قرآن به عنوان در ورودی شهر و ایجاد فضایی برای اسکان، استراحت و اقامت مسافر در بودجه شهرداری پیش‌بینی شده است.

جاوید خاطر نشان کرد: توجه به این که معبر فرزان در چند روز قبل قیرپاشی شد با مساعد شدن شرایط آب و هوایی نسبت به آسفالت آن اقدام می‌شود تا  قبل از پایان سال بازگشایی شود.

وی تصریح کرد: برای زیباسازی میدان آیت‌ا… عبادی با ۲۵ هزار مترمربع مساحت تاکنون دو مزایده برگزار شده و دو طرح ارائه شده است، اما در شرایط اقتصادی فعلی نمی‌توان با توجه به محدودیت‌های موجود کاری انجام داد و سال آینده این کار عملی می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز با بیان اینکه به درخواست مردم شهرداری نسبت به زیباسازی میادین و معابر شهری اقدام کرده است اذعان داشت: با اقدامات زیربنایی که در حال انجام است این کار‌ها سال آینده برای مردم بیشتر ملموس می‌شود.