EN

20 راهبرد شورای اسلامی و شهرداری بیرجند برای ارتقاء شاخص های مناطق کم برخوردار آغاز شد /اولویت نخست مهر شهر

رییس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: بیست راهبرد شورای اسلامی و شهرداری برای ارتقاء شاخص های مناطق کم برخوردار این شهر آغاز شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ دکتر ابراهیم تقی زاده روز سه شنبه افزود: این راهبردها در بخش های عمران شهری، خدمات شهری، ایمنی، حمل و نقل ، سلامت شهروندی ، بهبود کسب و کار ، رفاه و آسایش شهروندی و توسعه فضای سبز است.
وی با بیان اینکه بیرجند شهر تجاری ، کشاورزی و صنعتی نیست گفت: توجه به مناطق کم برخوردار شهر اولویت شوراست و اختصاص اعتبار از سر فصل درآمدهای شهرداری به این مناطق در اولویت قرار دارد.
وی افزود: تلاش شورای اسلامی شهر بیرجند اینست که بهترین خدمات به ساکنان منطقه مهرشهر ارایه شود و حضور شورا و شهرداری در مساجد به درخواست همین شهروندان است.
تقی زاده تاکید کرد: شورای اسلامی و شهرداری در تلاش است تا با تلاش برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت همه شاخص های شهری در مهرشهر را ارتقاء دهد.
جاوید: ارتقاء شاخص های شهری نیازمند مشارکت
شهردار بیرجند گفت: ارتقاء شاخص های شهری مناطق کم برخوردار نیازمند مشارکت ساکنان مناطق شهری است.
مهندس محمدعلی جاوید در این نشست افزود: بخشی از ارتقاء زیر ساخت ها، به مشارکت شهروندان مناطق شهری بر می گردد که با پرداخت عوارض قانونی در توسعه همگون شهری مشارکت داشته باشند.
وی تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، آسفالت مناطق کم برخوردار مهرشهر در اولویت قرار گرفته و پس از آسفالت، اجازه آسفالت شکافی به هیچ کس را نخواهیم داد.
شهردار بیرجند ادامه داد: به دستگاههای خدمات دهنده اعلام شده تا خدمات خود را در منطقه مهرشهر گسترش دهند و شهروندان نیز برای دریافت انشعاب همت کنند تا زیرساخت های توسعه آسفالت فراهم شود.
وی در پاسخ به سووالی در خصوص املاک فاقد پروانه ساختمانی گفت: با هدف تعیین تکلیف املاک فاقد پروانه ساختمانی واقع در مهرشهر لایحه ای تنظیم و به شورا ارائه خواهد شد.
وی افزود: واحدهای مسکونی که سند آن متعلق به دولت می باشد در این طرح قرار نمی گیرد.
جاوید توسعه حمل و نقل عمومی در مهرشهر را اولویت بعدی شهرداری دانست و گفت: در همین راستا جانمایی ایستگاه های اتوبوس ، اختصاص چند دستگاه اتوبوس و مینی بوس در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: برای توسعه فضای سبز و بهره گیری از سامانه های نوین آبیاری و ایجاد پارک با مقیاس شهری در شمال بیرجند طرح هایی در دست اقدام است.