EN

ساختار فرهنگی شهرداری بیرجند تقویت می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری بیرجند با تاکید بر اینکه ساختار فرهنگی شهرداری تقویت می شود، گفت: بودجه فرهنگی شهرداری امسال به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ غلامرضا یونسی که به مناسبت بیستمین سالگرد فعالیت خبرگزاری مهر در این خبرگزاری به همراه تعدادی از همکارانش حضور یافته بود ، با تبریک سالگرد تاسیس خبرگزاری مهر اظهار کرد: در راستای تعامل سازنده با رسانه ها با هدف برقراری ارتباط، در اولین گام در خبرگزاری مهر خراسان جنوبی حضور پیدا کردیم.
به گفته وی رسانه ها باید در کنار انعکاس نقاط ضعف به نقاط قوت شهرداری بیرجند هم توجه کنند و در کنار انتقادی که در زمینه فعالیت های شهرداری می کنند، عملکرد بخش های مختلف شهرداری را هم به خوبی برای مردم منعکس کنند.
یونسی اضافه کرد: از آن جایی که مردم با شهرداری بیش از دیگر دستگاه های اجرایی در ارتباط هستند اگر فعالیت های شهرداری به خوبی برای مردم منعکس شود، در کنار ایجاد امید در دل مردم ، ما هم در بخش های مختلف بهتر پاسخگوی مردم خواهیم بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری شهرداری بیرجند با اشاره به این که باید از طرف شهرداری اطلاعات مورد نیاز به خوبی در بخش های مختلف در اختیار خبرنگاران قرار گیرد، گفت: با انجام این کار آنها هم به شکل تخصصی این موضوع ها را منعکس خواهند کرد.
یونسی با بیان این که برای بهبود فضای سبز موجود در شهر بیرجند کمیته ای با حضور اساتید دانشگاه تشکیل شده است، گفت: یکی از خلاهای موجود در شهرداری بیرجند، نبود معاونت های فرهنگی و سرمایه گذاری بود که برای رفع این مشکل اقداماتی در حال اجرا است که امیدواریم با ابلاغ چارت شهرداری این مشکل مرتفع شود.
به گفته وی با هدف افزایش فعالیت های فرهنگی شهرداری بیرجند، در بودجه ۱۴۰۱بودجه فرهنگی شهرداری به یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان افزایش یافت که نشانگر نگاه فرهنگی شهرداری بیرجند در اجرای برنامه های امسال است.
وی با اشاره به اقداماتی که برای ادغام بعضی از بخش های شهرداری بیرجند با هدف افزایش کارایی آن ها در حال انجام است، اظهار کرد: امیدواریم با برقراری ارتباط مناسب بین رسانه ها و خبرگزاری ها ، بیش از گذشته بتوانیم به همشهریان خدمات مناسب را ارائه کنیم.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند که با حفظ سمت ، سرپرستی مدیریت امور ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند را بر عهده دارد هم در این دیدار گفت: آغاز فعالیتم را در سمت جدید که همزمان با بیستمین سالگرد فعالیت خبرگزاری مهر شده است را به فال نیک می گیرم.
محمد رمضانی با اشاره به این که امیدواریم تعامل سازنده ای بین شهرداری و اصحاب رسانه به خصوص خبرگزاری مهر که از خبرگزاری های انقلابی است ، برقرار شود ، تصریح کرد: از آن جایی که مردم از آغاز تولد تا پایان عمر با شهرداری در ارتباط هستند ، برقراری ارتباط مناسب بین مردم و شهرداری به نفع مردم است.
به گفته وی شفاف سازی در عملکرد شهرداری و مطالبه گری مردم از طریق رسانه ها در برقراری ارتباط مناسب بین شهرداری و همشهریان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.