EN

طرح استقبال از بهار در مناطق شهری بیرجند اجرا شد

طرح استقبال از بهار هرسال همزمان با اسفندماه در مناطق شهری بیرجند اجرا می‌شود تا نوروزی متفاوت‌تر را با شاخص‌های جدید برای شهروندان رقم خورد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند با بیان اینکه ساماندهی و زیبا سازی فضاهای شهری موجب ایجاد نشاط و سر زندگی در شهروندان می شود، تصریح کرد: به همین منظور در آستانه سال نو و در راستای ایجاد فضای بصری مناسب و زیباسازی فضاهای عمومی اقدامات متعددی در برنامه ریزی های این سازمان در قالب طرح استقبال از بهار لحاظ گردید و گلکاری و گل آرایی سطح شهر چشمگیر تر از سالهای گذشته انجام شد.

امیر ابراهیم زاده با اشاره به این اقدامات افزود: جشنواره المان ها و یادمان های شهری، نورپردازی مناطق مختلف سطح شهر، کاشت درختچه ها و کاشت گلهای فصلی در میادین و بلوارهای شهر انجام گردید.

به گفته وی میدان شهید سلیمانی که میدان ورودی شهر است نیز بهسازی، زیباسازی شد.

ابراهیم زاده با اشاره به نورپردازی های سطح شهر  گفت: در آغاز سال نو میدان دکتر حسابی مهرشهر، پل موسی بن جعفر واقع در طرح فرزان و بلوار طبیعت( مسیر بند دره)  نورپردازی گردید.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری از گلکاری چشمگیر نوروزی گفت و تصریح نمود: در این راستا کاشت 8 هزار پیاز لاله در فصل مناسب، کاشت 140 هزار بوته گل فصلی در میادین، آیلندها و لچکی ها مانند شب بو، میمون، همیشه بهار و…. انجام شد.

ابراهیم زاده ادامه داد: همچنین  5 هزار درختچه زینتی و بوته های گل دائمی شامل سرو طلایی، سرو کامیس، توت مجنون، رز، شمشاد، زرشک زینتی، شمعدانی و…. کاشته شد و  کاشت10 هزار گونه های پوششی مثل ناز فرانسوی، ناز عقربی، فرانکینیا نیز در میادین، معابر و بلوارهای اصلی و فرعی شهر  در دستور کار  قرار گرفت تا از لحاظ بصری در احیای فضای شهری و استقبال از بهار فضای سبز  مطلوبی را پدید آورند

   به گفته وی مردم همیشه از نمادها استقبال ویژه‌ای داشته‌اند و این استقبال را می‌توان به خوبی در زمان عکس یادگاری گرفتن در کنار نمادها شاهد باشیم

ابراهیم زاده افزود: هدیه شهرداری بیرجند برای نوروز 1400 ساخت نشان‌های نوروزی بود که درآستانه نوروز رونمایی گردید.

وی افزود: شهرداری امسال نیز علاوه بر گل آرایی شهر، با نصب 12 المان نورزوی که از 25 اسفند در میدان ها نصب گردید به استقبال بهار رفت.