EN

تقدیر شهردار بیرجند از بسیجی نمونه پایگاه مقاومت شهرداری و خادمین زائران اربعین حسینی در موکب امام علی(ع) شهرداری بیرجند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ همزمان با دهه فاطمیه و هفته بسیج طی مراسمی از 20 نفر از خادمین زائران اربعین حسینی که از سوی شهرداری بیرجند برای خدمت‌رسانی به زائران به عتبات عالیات اعزام شده بودند تقدیر و تشکر گردید.

دکتر مهدی بهترین، شهردار بیرجند در این مراسم عنوان داشت: تفکر و فرهنگ بسیجی و روحیه جهادی در دوره ششم مدیریت شهری در مجموعه شهرداری بیرجند تقویت شده و به عینی قابل مشاهده می باشد.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ بسیج در دوره ششم مدیریت شهری افزود: در این فضای پرچالش مدیریتی فقط روحیه بسیجی و جهادی می‌تواند گره‌گشا باشد که این فضا به خوبی در شهرداری بیرجند تعریف شده و در حال نشر است.

مدیر عالی شهرداری بیرجند خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که در کنار همکارانی فعالیت می‌کنم که با این روحیه در حال خدمت به شهر و شهروندان هستند و امیدواریم این روند خدمت، ماندگار باشد و استمرار و تقویت شود.

دکتر بهترین فرهنگ بسيجی را مملو از ارزش هايي چون ايثار ، گذشت ، برادري ، صداقت ، همدلي ، راست گويي ، دوري جستن از نفاق ، زد و بندها و اعمال زشت و .. دانست و تصريح كرد: امروز يكايك سازمان هاي دولتي و غير دولتي و افراد موظفند اين فرهنگ را زنده كنند. وي اضافه كرد: به چفيه بعنوان يكي از نمادهاي بسيج افتخار مي كنيم ولي درون انسان با نماد بسيج بايد هماهنگ باشد و بسيجي در مديريت ، كار ، شجاعت ، شهامت و … نيز بايد سرآمد همه باشد.

مدیر اجرایی موکب امام علی (ع) و رئیس سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری بیرجند با اشاره به خدمت رسانی موکب خدمات نظافتی و آتش نشانی شهرداری بیرجند در کاظمین اذعان داشت: امسال نیز مانند سالهای گذشته، همکاران حوزه خدمات شهری توفیق یافتند در ایام اربعین به عنوان خادم در خدمت زائرین بوده و در حوزه خدمات شهری در کاظمین انجام وظیفه نمایند.
وی با اشاره به اینکه ارج و پاداش نیروهایی که در این حماسه پرشور حضور یافتند با ابا عبدا… و اهل بیت می باشد ادامه داد: این افراد بدون هیچگونه چشمداشتی برای خدمت رسانی در کاظمین اعلام آمادگی کردند.
محسن کدخدا یادآور شد: نیروهای موکب شهرداری بیرجند شامل 20 نفر به مدت 12 روز در شهر کاظمین و در سه شیفت صبح، ظهر و شب به زائران خدمات ارائه نمودند.
گفتنی است در پایان این نشست، با اهداء لوح تقدیر از 20 نفر از خادمین زائران اربعین در موکب شهرداری بیرجند در کاظمین در ایام اربعین امسال و همچنین بسیجی نمونه پایگاه مقاومت شهید حکمت شهرداری تقدیر و تجلیل به عمل آمد.